26 marca 2016 Udostępnij

HILL’S Canine j/d – puszka

Problemy ze stawami mogą przytrafić się każdemu psu – winna może być zarówno genetyka i predyspozycje rasy, jak również przebyte wypadki lub zaniedbania właściciela prowadzące do otyłości zwierzęcia. Niezależnie od przyczyn schorzeń stawów nie można ignorować, bo są dla psa powodem bólu i znacznie ograniczają jego zdolność poruszania się i normalnego funkcjonowania.

Sposobem na walkę ze schorzeniami stawów lub profilaktykę zmian jest zastosowanie odpowiedniej diety. Producenci karm oferują coraz więcej produktów specjalistycznych, dedykowanych psom o ściśle sprecyzowanych potrzebach – do tego rodzaju pożywienia należy seria firmy Hill’s Canine j/d. Została stworzona, aby łagodzić ból stawów oraz spowolnić powstawanie zwyrodnień poprzez wzmocnienie chrząstek stawowych. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 21 dniach – złagodzenie bólu i poprawa stanu stawów na pewno wpłyną korzystnie na ogóle samopoczucie zwierzęcia i pozwolą mu wrócić do aktywnego życia.

Podawanie karmy

Aby zachęcić psa do jedzenia, możemy wybrać produkt w puszce – mokra karma jest zwykle dla czworonogów bardziej atrakcyjna. Wysoka zawartość mięsa również podnosi walory smakowe, dzięki czemu łatwo przyzwyczaimy psa do zmiany diety.

Ilość kamy przypadającą na jedną porcję i szczegółowy sposób żywienia najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii. Problemy ze stawami bardzo często wiążą się z nadwagą i oprócz poprawy ich stanu, należy zadbać również o kondycję zwierzęcia i doprowadzić do spadku wagi.

Orientacyjne dzienne dawki początkowe karmy są podane na opakowaniu i w razie braku specyficznych przeciwwskazań można się nimi posłużyć, planując posiłki.

Skład

Karma Hill’s Canine j/d w wersji mokrej – puszkowej to pełnowartościowy posiłek, którego podstawę stanowi mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Na kolejnych miejscach w składzie znalazły się produkty pochodzenia roślinnego, jajka i ich przetwory, zboża, cukry, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, L-tryptofan oraz chlorowodorek L-lizyny.

Dzięki zróżnicowanemu składowi mamy gwarancję, że potrzeby energetyczne psa zostaną zaspokojone, a dodatkowe składniki wpłyną na stan stawów. Karma bogata jest także w witaminy i minerały odgrywające ważną rolę – będą to między innymi witamina A, witamina D3, witamina E, witamina C 70mg oraz Beta-karoten i L-karnityna.

Uważni właściciele zwrócą uwagę również na analizę składu, prezentowaną na opakowaniu karmy. Wynika z niej, że produkt bogaty jest w biało (18,3%) oraz tłuszcze (14,8%), ponadto zwiera odpowiednie dawki minerałów: wapnia (0,62%), fosforu (0,52%), sodu (0,16%), potasu (0,75%).