26 marca 2016 Udostępnij

HILL'S Canine b/d

Starsze psy mają swoje specyficzne potrzeby wynikające z procesów, które wraz z wiekiem zachodzą w organizmie. Osłabienie pracy narządów może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, natomiast nagłe zmiany w zachowaniu pupila wiążą się najczęściej ze schorzeniami mózgu. Osłabienie orientacji, niechęć do wykonywania dobrze znanych komend, zmiany w relacjach z otoczeniem to tylko niektóre sygnały, które powinny zaniepokoić właścicieli i skłonić ich do konsultacji z weterynarzem. Sposobem radzenia sobie z podobnymi problemami jest wprowadzenie zmian w diecie – odpowiednio dobrane składniki pomogą w zahamowaniu niekorzystnych zmian w mózgu i pozytywnie wpłyną na reakcje psa. Należy pamiętać, że wybór specjalistycznych karm dedykowanych starszym psom – takich, jak Hill’s Canine b/d – wiąże się z bardzo określonymi wskazaniami i przeciwwskazaniami. Nie jest to odpowiedni pokarm dla szczeniąt, suk w okresie ciąży i laktacji. Nie powinny go, nawet przypadkowo i sporadycznie, spożywać także koty.

Potwierdzone działanie

Skład karmy opracowany przez specjalistów przyczynia się do widocznej poprawy codziennego funkcjonowania psa – wpływa na lepszą orientację przestrzenną i reakcje psa na środowisko zewnętrzne. Zwierzak zachowuje wyuczone przez całe życie nawyki oraz poprawia się jego sen.

Składniki aktywne karmy

W porównaniu z pożywieniem, podawanym na co dzień zdrowym i dojrzałym zwierzętom, w składzie karmy Hill’s Canine b/d wprowadzono pewne ważne modyfikacje. Podwyższony został poziom witaminy E i innych przeciwutleniaczy, wzrosła również ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Dodatkowym składnikiem obecnym w karmie jest natomiast L-karnityna i kwas alfa-liponowy. Dzięki tym wszystkim modyfikacjom możliwe jest wspomaganie pracy mózgu i poprawienie komfortu życia psich seniorów.

Skład

Wśród składników suchej karmy Hill’s znalazły się między innymi: śruta kukurydziana i pszeniczna, mączka z kurczaka i indyka, tłuszcz zwierzęcy, mielona soja, podroby, siemię lniane, mączka z tuńczyka, olej roślinny, suszone jaja, marchew i szpinak, witaminy i minerały.

Dawkowanie

Karmę powinno się podawać w odpowiednich porcjach, by dostarczyć zwierzęciu niezbędnej ilości energii, a jednocześnie nie doprowadzić do nadwagi. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów starszych, które są mniej aktywne, a dodatkowe kilogramy mogłyby negatywnie odbić się na ich zdrowiu. Szczegółowe informacje o ilości podawanej karmy znajdują się w tabeli na opakowaniu – dzięki niej dostosujemy porcje do wagi psa.