26 marca 2016 Udostępnij

HILL'S Canine l/d – karma sucha

Schorzenia wątroby wymagają nie tylko stałej kontroli i leczenia prowadzonego pod okiem lekarza weterynarii, ale także zmiany diety. Dzięki odpowiednio dobranemu pożywieniu możemy wpłynąć na zahamowanie niekorzystnych zmian i regenerację narządu. Jedną z możliwości wprowadzenia nowej diety, jest zakup karmy firmy Hill’s z serii Canine l/d.

Zdrowotne właściwości karmy

Karmy weterynaryjne oprócz dostarczenia niezbędnej porcji energii i składników odżywczych mają za zadanie również realnie wpływać na działanie poszczególnych narządów i, co za tym idzie, samopoczucie psa. W przypadku Hill’s Canine l/d jest to możliwe dzięki odpowiednio zbilansowanym składnikom odżywczym oraz dodatkowi witamin i minerałów. Wśród jej najważniejszych zalet związanych z prozdrowotnym działaniem można wymienić:

- karma nie obciąża wątroby, a jednocześnie daje opiekunom gwarancję, że zwierzę otrzymuje wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania elementy diety. Jest to możliwe dzięki wysocestrawnemu białku, którego ilość została zmniejszona;

- zwiększona ilość aminokwasów rozgałęzionych wpływa na ograniczenie odkładania się amonu, co zapobiega encefalopatii wątrobowej;

- dodatek aminokwasów aromatycznych ma działanie regeneracyjne – wspomaga gojenie się narządu po przebytej chorobie;

- L-karnityna w zwiększonej ilości jest odpowiedzialna za metabolizm tłuszczów i pomaga zapobiegać stłuszczeniu wątroby;

- zmniejszona ilość sodu wpływa na obniżenie ciśnienia w żyle wrotnej co przekłada się na ograniczenie wodobrzusza;

- ograniczenie ilości miedzi zapobiega odkładaniu się tego pierwiastka w wątrobie;

- aktywne przeciwutleniacze pomagają zahamować rozwój chorób wątroby poprzez ograniczenie negatywnych skutków utleniania.

Skład

Bogaty skład karmy suchej odpowiada potrzebom psów cierpiących na schorzenia wątroby. Wśród najważniejszych elementów znalazły się: śruta kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, mączka sojowa i suszone jajka. Kolejne miejsca w składzie zajmują między innymi: siemię lniane, podroby, węglan wapnia, chlorek potasu. Istotna jest również obecność L-karnityny, tauryny, DL-metioniny, witaminy i pierwiastki śladowe.

Podawanie karmy

Priorytetem jest zachowanie optymalnej wagi zwierzęcia, bowiem otyłość zawsze obciąża organizm i jego narządy. Na opakowaniu pokarmy zostały podane orientacyjne dzienne porcje w zależności od wagi zwierzęcia. W związku z tym, że schorzenia wątroby dotyczą również szczeniąt i im także dedykowana jest karma, wskazane jest, by ilość podawanego im pożywienia była równa porcjom karmy Science Plan Puppy.