26 marca 2016 Udostępnij

HILL'S Canine l/d - puszka

Większość opiekunów psów cierpiących na choroby związane z wątrobą wie, że ich zwierzę wymaga szczególnej opieki. Niekiedy należy wdrożyć leczenie farmakologiczne i podawać leki zalecone przez weterynarza, ale nawet jeśli uda się tego uniknąć, najprawdopodobniej nie da się zrezygnować ze specjalnej diety. Jedzenie dla psów, które możemy spotkać w każdym hipermarkecie, oczywiście zawiera niezbędne substancje pokarmowe, lecz nie jest przeznaczone dla szczególnie wrażliwych czy chorych zwierząt. Jeżeli zależy nam, aby pies jak najszybciej wrócił do zdrowia po chorobie, powinniśmy rozważyć zakup karmy przeznaczonej specjalnie dla psich rekonwalescentów.

Mokra karma w puszcze z serii HILL'S Canine l/d została stworzona z myślą o takich właśnie przypadkach, jak psy w trakcie lub po chorobie wątroby (w tym spichrzeniowej), encefalopatii wątrobowej, zespoleniu wrotno-czczemu. Można ją podawać zarówno osobnikom dorosłym, jak i szczeniętom. Nie jest zalecana tylko w przypadku psów cierpiących na hiperlipidemię lub zapalenie trzustki oraz psów, które są na zapalenie trzustki szczególnie narażone albo przechodziły tę chorobę w przeszłości. Należy wykluczyć także suki w ciąży i w okresie laktacji.

Skład i działanie

Odpowiednio zbilansowane składniki, takie jak witaminy (m.in. witamina A, C i E), minerały (fosfor, wapń, magnez i inne), składniki odżywcze, zmniejszają obciążenie wątroby. Szczególnie ważne są witaminy C i E – wspomagają one bowiem regenerację wątroby po przebytej chorobie i zapobiegają dalszym uszkodzeniom. W składzie znalazły się źródła białka, węglowodanów i tłuszczy – w takich proporcjach i dawkach, by nadmiernie nie obciążać wątroby – będą to m.in.: śruta ryżowa, tłuszcz zwierzęcy, mączką sojowa, olej roślinny, skrobia kukurydziana, podroby drobiowe, Fibrim® 1260, makaron. Ponadto: kukurydziana mączka glutenowa, olej ze śledzi, fosforan dwuwapniowy, celuloza, chlorek potasu, węglan wapnia, L-arginina, sól jodowana, chlorowodorek L-lizyny, tauryna, dodatek L-karnityny, L-tryptofan.

Korzyści zdrowotne

Wysoce strawne biało zmniejsza obciążenie chorego organu, a zmniejszone dawki miedzi i sodu zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się tych substancji. Podobnie działają aminokwasy rozgałęzione. Gojenie się i odbudowę tkanki wątroby wspomagają z kolei aminokwasy aromatyczne. Ważne są także składniki dodane, jak L-karnityna czy włókno rozpuszczalne, a także formuła przeciwutleniaczy, która ogranicza negatywne skutki reakcji utleniania. Firma Hill’s zadbała ponadto o podwyższenie poziomu potasu, witaminy K i cynku – wyrównują one niedobory powstałe w wyniku zmian chorobowych; potas chroni przed hipokalemią.