17 września 2018 Udostępnij

Niewidzialne, elektroniczne ogrodzenie dla psa – jak działa?

            Elektroniczne ogrodzenie dla psa – brzmi dość groźnie, a jednak jest wstanie uchronić psa przed wieloma przykrymi konsekwencjami jego zachowań, włącznie z utratą zdrowia, a nawet śmiercią. Rozwiązanie, które jest bezpieczne, nie wiąże się z bólem czy karaniem czworonoga, a jednak zapewnia mu większą swobodę poruszania się po dużych przestrzeniach. Czym jest i jak działa?

Elektryczne, a elektroniczne ogrodzenie

            Elektryczne ogrodzenie to druty pod napięciem, najczęściej ustawiane przy drogach, które mają chronić przed bydłem. Elektroniczne ogrodzenie dla psa jest niewidoczne, a jego zadanie ogranicza się do wysyłania delikatnych impulsów elektrostatycznych, które nie ranią psa, nie wywołują bólu, za to spełniają niejako rolę ochronną.

            System elektronicznych ogrodzeń bazuje na izolowanych przewodach, które najczęściej wkopuje się w ziemię. Przewody można umiejscowić dowolnie, dzięki czemu w niewidzialny sposób ogradza się teren o wskazanej powierzchni. Pies dostaje specjalną obrożę. W czym tkwi sedno? Psiak, który wynurza się poza wyznaczony teren, zbliżając się do miejsca wkopanych przewodów, słyszy sygnał dźwiękowy, i nierzadko to wystarczy, by nie przekroczył tej niewidzialnej linii. Jeśli zaś ciekawość wiedzie go nieco dalej, obroża wysyła impuls elektrostatyczny i psiak cofa się na bezpieczny teren. Tego typu niewidzialne, elektroniczne ogrodzenia, a także niezbędne akcesoria, można znaleźć w sklepie zoologicznym SklepZoologic.pl. Warto sprawdzić, co oferują, jak działają i na co można liczyć z ich zastosowaniem.

Bezpieczeństwo psa, ale i innych osób czy uczestników ruchu drogowego

            Czasami plan zagospodarowania terenu nie zakłada tworzenia ogrodzenia. W innym przypadku jesteśmy na etapie jego budowania, a niekiedy nawet zastosowany płot czy innego typu ogrodzenie, dla sprytnego i aktywnego psa, nie stanowi problemu. Czworonożny przyjaciel jest ciekawski, chętnie odkrywa rejony, pośród których spacerów raczej mu zabraniamy. Czasami nagle zaczyna gonić leśną zwierzyną, a innym razem niespodziewanie pojawia się na ulicy. W ten sposób stwarza zagrożenie sobie, ale i innym.

            Mówimy o zagrożeniu dwojakiego rodzaju. Przede wszystkim inni mogą nie wiedzieć, że nie jest to bezpański pies. Z jego zachowania trudno im będzie wyczytać, czy mają do czynienia z psiakiem szkolonym, łagodnym i przyjaznym, czy może agresywnym, który już kogoś pogryzł. Drugi typ zagrożenia zwykle wiąże się z opuszczaniem przydomowych terenów. Pies może niespodziewanie pojawić się na drodze i kierowca nie zauważy go lub po prostu nie zdąży zareagować. To może skończyć się źle tak dla psa, jak i dla osób podróżujących autem.

            Dzięki niewidzialnemu, elektronicznemu ogrodzeniu, zachowujemy maksymalne bezpieczeństwo – dla siebie, psa i innych. Co więcej, właściciele nie muszą być w pobliżu, bo system działa samodzielnie, bez udziału osób trzecich. Wystarczy znaleźć odpowiedniej jakości ogrodzenie, zaplanować, gdzie zostaną wkopane przewody izolowane, zainstalować je. To wszystko!

Ciekawska natura

            Psy z natury są ciekawskie i choć możemy je szkolić, uczyć określonych zachowań, nawet z sukcesem, nigdy nie będziemy mieli 100% pewności, że w którymś momencie nie posuną się o ten psi krok za daleko. Ucierpieć może nasz ukochany przyjaciel, za którym będą tęsknić właściciele, ale i dzieci, a niekiedy krzywda stanie się także osobom postronnym. System elektronicznego ogrodzenia pozwala w maksymalnym stopniu ograniczyć takie sytuacje, będąc bezpiecznym dla organizmu psa i gwarantując brak konieczności zaangażowania właścicieli, w pilnowanie swojego pupila.